تبلیغات
دنیایی از رمز و بازی - فرار میلیون دلاری NFS THE RUN
دنیایی از رمز و بازی
World Of Codes & Games
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


RAMZ GAMS......کلمه GAMSمخفف چهاربازی مورد عﻻقه خودم یعنی:
G: Gta
A: Assassins Creed
M: Modern Warfare
S: Splinter Cell
دراین وبلاگ درموردرمزبازی وبازی های جدیدمطالبی موجود است.لطفا درپایان مطالب دلخواه نظرخود را بگذارید!
درضمن،مطالب این وبﻻگ رو از مکان های مختلف جمعاوری کردم و فقط درمورد بازیهای محدودی اطﻻعات دارم واگه هرکدام از رمزها کارنکرد،هیچ مسئولیتی برعهده من نیست و درمورد مراحل بازیها نیز،فقط میتونم درمورد بازیهایی که خودم تمام کردم اطﻻعات بدم،درغیر اینصورت متاسفانه نمیتونم پاسختون رو بدم.
باتشکر....

مدیر وبلاگ : XaniaR G
نویسنده
نظرت چیه؟
شما چه بازی را بیشتر می پسندید؟ 

سال  پیش Criterion با عرضه Need for Speed: Hot Pursuit بازگشتی باشكوه را برای سری Need for Speed رقم زد و پس از آن EA اعلام كرد كه استودیوی Black Box كه عناوین ضعیفی مثل Undercover و ProStreet را عرضه كرده بود، 3 سال است كه یك NFS جدید به نام The Run را در دست ساخت داشته است. آیا این بازی بعد از 3 سال ساخت، موفق بوده است؟

در بیشتر NFSهایی كه استودیوی Black Box عرضه كرده، یك نیمچه داستانی در آن ها وجود داشته است. از آنجایی كه این استودیو علاقه بسیاری به سری فیلم های The Fast & The Furious دارد، The Run بیشتر به داستان اهمیت می دهد و خیلی بیشتر شبیه به فیلم ذكر شده است. آیا با یك داستان جالب روبرو هستیم؟ خیر، جای تأسف دارد كه Black Box بازی را طوری طراحی كرده كه به داستان هم اهمیت داده بشود، ولی در مقابل، داستان خیلی ضعیف است. شخصیت اصلی بازی جک رورک (Jack Rourke) است كه بنا به دلیلی كه گفته نمی شود، تحت تعقیب پلیس و یك گروه خلافكار است و تا زمانی كه قرضش را به این گروه كه اصلاً معلوم نیست چه كسانی هستند، ندهد، آن ها رهایش نمی كنند.

در ادامه، دختری به نام سم هارپر (Sam Harper) كه باز هم معلوم نیست چطور جك را می شناسد، وارد داستان می شود و به او می گوید که یك مسابقه غیرقانونی وجود دارد كه از سن فرانسیسكو شروع شده و در نیویورك تمام می شود و برنده 25 میلیون دلار جایزه می گیرد. سم می گوید كه اگر جك در این مسابقه شركت كند و برنده شود 90% پول را می گیرد و جك هم خیلی راحت و با یك لبخند قبول می كند. حالا كلاً این شخصیت سم چه كاره هست، چرا مفت و مجانی باید 90% پول را به او بدهیم، چرا جك اینقدر راحت كنار می آید و كلاً گذشته هر یك از این شخصیت ها چطور است و چرا سر در این مسابقه درمی آورند را باید بی خیال شوید! The Run اولین بازی در سری NFS است كه مراحل غیر رانندگی هم دارد، پس این موضوع و یكسره بودن مسابقه (از غرب تا شرق آمریكا) فرصت خوبی برای روایت یك داستان است، ولی متاسفانه Black Box در این مورد موفق نبوده است.

 

گرافیك

بازی از موتور Frostbite 2 كه قبلاً در Battlefield 3 استفاده شده بود، بهره می برد كه متأسفانه مشكلاتی كه این موتور روی نسخه کنسولی Battlefield 3 داشت را در این بازی هم می بینیم. بافت ها خیلی بی كیفیت هستند و Texture Loading بسیار شدیدی در آن مشاهده می كنیم. تصور كنید که در یك بازی مسابقه ای سریع Texture Loading وجود داشته باشد، به طوری كه یك كوه كلاً تمام لبه ها و شكل خود را از دست می دهد و به محض این كه به آن نزدیك می شوید و آن را رد می كنید، تازه بافت های آن ظاهر می شوند.

حتی كیفیت آسفالت هم بنا به فاصله شما از جاده متغیر است و بعضی وقت ها اشیاء ناگهان در كنار جاده ظاهر می شوند و در خت ها هم بی كیفیت هستند. ماشین ها هم اصلاً جزئیات خوبی ندارند. واقعاً جای تعجب است كه بازی چقدر نسبت به Hot Pursuit از نظر گرافیكی افت داشته است. خوشبختانه نورپردازی بازی مثل Battlefield 3 خیلی خوب است و مراحل شب به دلیل زیاد معلوم نبودن بافت ها، بهتر است. طراحی صورت ها با كیفیت است، ولی انیمیشن آن ها (به خصوص شخصیت جك) خیلی بی روح و سرد كار شده است. یکی از نكات مثبت بازی در بخش بصری، تنوع محیط ها است كه مناظر زیبایی را به تصویر می كشد.

موسیقی/صداگذاری

بازی از نظر صداگذاری مشكلاتی دارد. مثلاً صدای ماشین همیشه یكسان است و اگر وارد تونل شوید، اصلاً افكت اكو شدن صدا شنیده نمی شود (این افكت باز هم در Hot Pursuit وجود داشت) و صدای ماشین ها هم مانند صداهای واقعی نیست. من این حرف را وقتی می زنم كه هنوز در حال بازی كردن Forza 4 هستم و به خوبی نوع صدای بیشتر این ماشین ها را به خاطر دارم. همانطور كه گفتیم، Black Box علاقه زیادی به سری فیلم های Fast & Furious دارد و به همین خاطر از برایان تایلر (Brian Tyler) آهنگساز Fast Five استفاده كرده كه اخیراً Modern Warfare 3 را هم آهنگسازی كرده بود. نتیجه خیلی خوب بوده و قطعات زیبایی در بازی شنیده می شوند كه مناسب این سبك هستند.

گیم پلی

ایده بازی خیلی جالب است. شما یك ضرب باید رانندگی كنید و مسابقات Trackبندی نیستند و هر Stage در یك منطقه متفاوت و متنوع شكل می گیرد. تنوع ماشین ها نسبت به قبل كمتر شده و در یك اقدام جالب اگر بخواهید ماشین خودتان را عوض كنید، باید به ایستگاه های گاز در میان راه بروید و سریع این كار را انجام دهید. این موضوع، واقعی بودن این مسابقه را تا حدودی نشان می دهد و همه چیز خیلی سریع اتفاق می افتد. تنوع محیط ها خیلی خوب است. از خیابان های سن فرانسیسكو بازی را شروع می كنید و به National Park و یا كوهستان راكی می رسید و در بیابان های نوادا و شهر وگاس ادامه می دهید تا به نیویورك می رسید.

تنوع محیط ها و نحوه مسابقه در هر كدام خیلی جالب است و گاهی در بیابان طوفان می شود و شن و خاك مسیر را می پوشاند. The Run به خاطر سبك جدید خود مضامین پایه و نوع مسابقات متنوع بازی های مسابقه ای را ندارد كه مانع می شود ما آن را یك بازی مسابقه ای كامل بنامیم. مسابقات ساده هستند و در بعضی از مراحل پلیس به دنبال شما می آید كه اصلاً چالشی ایجاد نمی كند. اگر هوش مصنوعی یاران خودی و پلیس بهتر بود (همانند Hot Pursuit) هیجان بازی دو چندان می شد. هندلینگ ماشین ها كاملاً Arcade و غیر واقعی است، بنابراین بدون مشكل می توانید رانندگی كنید و با سرعت های تخیلی پیش بروید.

مراحلی که با پای پیاده طی می شوند، خیلی كم هستند و همین تعداد كم هم بی كیفیت كار شده اند. كمی هیجان در آن ها وجود دارد و خیلی ساده پیش می روند. ما انتظار QTEهایی در حد Heavy Rain نداریم، ولی حداقل وقتی سازندگان این بخش را به بازی خود اضافه كردند، می توانستند یك تنوع خیلی خوب و صحنه های سینمایی جالب خلق كنند كه متأسفانه این طور نبوده و خوشبختانه با توجه به كم بودن این مراحل، زیاد مشكل ساز نمی شوند.

بخش چندنفره بازی خیلی خوب كار شده و مدهای بسیار متنوعی در بازی وجود دارند و قابلیت بازی كردن با 16 نفر خیلی جالب است. با رد كردن هر رقیب امتیازهایی کسب می کنید و می توانید خودتان را ارتقاء دهید و مضامین جدید در گیم پلی و ماشین خود ببینید. متأسفانه بازی دو ساعت و نیم بیشتر نیست و خیلی سریع تمام می شود و اگر بخش چندنفره آن خوب نبود، واقعاً جای شرم داشت كه EA بازی ای كه فقط در دو ساعت و نیم تمام می شود را به قیمت 60 دلار می فروشد.

 

نتیجه گیری

Need for Speed: The Run نتوانست روند موفقیت آمیزی كه Hot Pursuit و Shift 2 طی كردند را ادامه دهد و بازی مشكلات زیادی دارد، ولی تلاش Black Box برای خلق یك سبك جدید قابل ستایش است و اگر از طرفدارهای پر و پا قرص سری NFS هستید، این بازی را امتحان كنید.

نوع مطلب : نقد و بررسی بازی، 
برچسب ها : 2012، NFS THE RUN، THE RUN، NFS، NFS RUN، NEED FOR SPEED THE RUN، NEED FOR SPEED RUN،
لینک های مرتبط :
XaniaR G
یکشنبه 25 دی 1390
دوشنبه 16 مرداد 1396 10:14 ب.ظ
Every weekend i used to pay a quick visit this web page, for the reason that i want
enjoyment, since this this web page conations really nice funny stuff too.
چهارشنبه 7 تیر 1396 06:37 ب.ظ
I leave a response when I especially enjoy a post on a website or
I have something to contribute to the conversation. It is caused by the fire communicated in the
article I read. And after this post دنیایی از رمز و
بازی - فرار میلیون دلاری NFS THE
RUN. I was excited enough to post a comment :-)
I actually do have a couple of questions for you if it's okay.
Is it just me or does it look like like a few of the comments come across as if they are written by
brain dead folks? :-P And, if you are writing on other places, I would like to keep up with everything
new you have to post. Would you list all of your social pages like your twitter feed, Facebook
page or linkedin profile?
سه شنبه 2 خرداد 1396 09:27 ق.ظ
This is a topic that's near to my heart... Many thanks!

Exactly where are your contact details though?
دوشنبه 28 فروردین 1396 09:29 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts about فرار. Regards
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
@
@
به وبلاگ خودتون خوش اومدین,در صورت نبود رمز یا مطلب مورد نظر خبربدین تاپیدا کنم ویا اگه خودتون دارید برام به صورت یک پیام بفرستین تا در سایت قرار بدم ممنون میشم!با تشکر...
کلیه حقوق این وبلاگ برای دنیایی از رمز و بازی محفوظ است